30 нчы март көнне Казан шәһәре Совет районының 90 нчы мәктәбендә "Взаимодействие школы и вуза в реализации приоритетных направлений развития школьного образования: опыт, проблемы, перспективы" дигән темага республикакүләм фәнни-методик конференция узды.

2018 елның 2 апреле, дүшәмбе

30 нчы март көнне Казан шәһәре Совет районының  90 нчы мәктәбендә "Взаимодействие школы и вуза в реализации приоритетных направлений развития школьного образования: опыт, проблемы, перспективы" дигән темага республикакүләм фәнни-методик конференция узды. Конференция эшчәнлегендә республика мәктәпләреннән 100 дән артык укытучы катнашты.

Безнең районнан Мөслим гимназиясе һәм Мөслим урта гомуми белем бирү мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучылары  Ч.А.Хәйруллина, Л.М.Хуҗагалиева, Тат.Шуран төп гомуми белем бирү мәктәбенең татар теле һәм әдәбияты укытучысы В.М.Шаева, Баланны, Я.Усы төп гомуми белем бирү мәктәбенең технология  укытучылары Г.К.Сафина, Р.Р.Хаҗиев төрле секцияләр эшчәнлегендә катнаштылар һәм үз эш тәҗрибәләре белән уртаклаштылар.