« Россия флагы!».

2019 елның 22 августы, пәнҗешәмбе

22 августта Россиядә Дәүләт флагы көне билгеләп үтелә. Ул безне Ватан тарихының данлы битләрен искә төшерергә һәм һәрберебезне сакларга тиешле символикага тагын бер кат мөрәҗәгать итәргә мәҗбүр итә. Россия гражданнарында дәүләт символларына карата ихтирамлы мөнәсәбәт тәрбияләү максатыннан, Россия Федерациясе Дәүләт флагы көнен бәйрәм итү кысаларында үзәк балалар китапханәсендә билгеле бер эш башкарылды. ... Район үзәк балалар китапханәсе хезмәткәрләре " Россия флагы!». Чарада катнашучыларны илебезнең дәүләт символлары белән таныштырдылар һәм флагка җентекләп тукталдылар. Балалар бу символның барлыкка килү тарихы турында белделәр, ни өчен ул өч төсле, һәр төсне аңлата һәм дәүләт флагларының кайда эленүе турында белделәр. Китапханәче Россия символлары турында сөйләгән китаплар белән таныштырды һәм танып-белү әдәбияты белән якыннанрак танышырга киңәш итте. Балалар Россия флагына багышланган шигырьләр укыдылар.