март, 2017 ел
җомга

Россия Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы 10.12.2012 ел, № 580н боерыгына үзгәрешләр кертелде

16 март көнне Мөслим сәнгать мәктәбенең халык уен кораллары бүлеге укучылары һәм укытучылары әти әниләр алдында зур имтихан тоттылар.

17 мартта районыбызның яшь укытучылары өчен Михайловка гомуми белем бирү мәктәбе базасында региональара ачык ишекләр исеме астында семинар утте. Семинарга күрше Сарман районыннан дя кунаклар чакырылган иде. Яшь укытучылар ачык дәресләр һәм мастер-класслар карап үтте. Семинар Михайловка мәктәбенең танылып өлгергән куян минифермасына экскурсия белән тәмамланды.

Язгы ташуга әзерлек мәсьәләләре буенча КЧС утырышы узды

Усы мәктәбендә Мөслим һәм Сарман районы инглиз теле укытучыларының "Тел байлыгын үстерүдә эффектив алымнарнарны дәресләрдә куллану" исемле районнара киңәшмәсе үтте. Киңәшмә барышында укытучылар Романова Г.С.ның  дәресендә катнаштылар, укучылар һәм укытучылар көче белән куелган "Керәшен халкының йолалары"исемле әдәби музыкаль кичә карадылар, мастер-классларда төрле методик алымнарны кабатладылар.

Бүген, 17 март көнне "Мизгел" яшьләр үзәге белгечләре Мөслим лицеенда "Игелекле йөрәк" район волонтерлар отряды проектының презентациясен үткәрде..

Үзәк китапханәдә бөек математик Н.И.Лобачевкийның тууына 225 ел тулу уңаеннан "Великий математик" дип исемләнгән кичә үтте.

Квалификацияне арттырабыз..

Йөзү дәресләре үтә...