май, 2017 ел

Җиңү көненә багышланган демонстрация

6 май көнне Казан шәhәрендә “Парк hәм скверларда җиңү музыкасы” исемле республикакүләм концерт-марафон үтте.
Әлмәт шәhәрендә Бөек Җиңүнең 72 еллыгына багышлап тынлы уен кораллары оркестрларының VI регионара ачык фестиваль-конкурсы үтте.

Югары Табын авылы китапханәчесе авыл уртасындагы һәйкәл янында "Батыр авылдашларыбыз" дигән темага тематик иртә үткәрде.

Югары Табын авылы китапханәчесе "Әллүки" балалар бакчасы нәниләре белән "Без тынычлык яклы!" дигән темага тәрбия сәгате үткәрде.

Әмәкәй авылы китапханәчесе һәм укучылар "Йортларга-китап нуры" дигән акция белән сугыш һәм тыл ветераннарына бардылар.

З.Басыйрова исемендәге район мәдәният йорты хезмәткәрләре Пушкин скверында район халкын кичке бәйрәм концерты белән куандырдылар. Халык чын күңелдән рәхәтләнеп ял итте, җырчы кыз-егетләрне алкышларга күмде, биюче егетнең биюенә кушылып үзләре дә биеделәр.

Шуганка авылы китапханәчесе, мәдәният йорты,мәктәп һәм балалар бакчасы белән берлектә Җиңу бәйрәменең 72 еллыгына багышланган митинг булды,концерт куелды.

Район мәдәният йорты хезмәткәрләре Бөек Ватан сугышында җиңүнең 72 еллыгына багышланган концерт программасы белән чыгыш ясадылар.

9 май көнне кичке сәгать биштә “Курай” паркында Мөслим сәнгать мәктәбе укучылары концерт куйдылар.