май, 2017 ел
пәнҗешәмбе
17 майдан 19 майга кадәр Мөслим сәнгать мәктәбенең бию сәнгате бүлеге укучылары зачетлар бирәләр.

Мәктәпләрдә профилактик әңгәмә үткәрелде.

9-10 сыйныф укучылары арасында аноним анкета үткәрелде.

17 майда Мөслим сәнгать мәктәбенең Дилбәр Салихзянова классында шөгыльләнүче халык уен кораллары бүлеге укучылары әти-әниләре алдында зачет-концерт куйдылар

Волонтерлык хәрәкәте буенча семинар үтте.

18-20 майда Республика «Костер» балалар үзәгендә ...

Баланлы авыл мәдәният йортында "Җырымда калырсың" исемле музыкаль кичә булып узды. Гараева Илһамия апа догалар укыды, ә Хуҗина Венера үзе язган шигырьләрен сөйләде. Кичә бик тирән эчтәлекле, күңелгә үтеп керерлек булды.

15 май - Бөтендөнья гаилә көне уңаеннан Яңа Усы авыл мәдәният йорты директоры китапханә белән берлектә Рита һәм Иван Сергеевлар гаиләсендә булдылар, аларны бәйрәм белән котлап, истәлекле бүләк тапшырдылар.

Үзәк китапханәдә "Ел китабы-2016" Республика күләм конкурсы нәтиҗәләре буенча китап күргәзмәсе эшләнде.

Мари Бүләр авылы китапханәчесе борынгы марый гореф-гадәт буенча Кумалтыш йоласын үткәрде.