июнь, 2017 ел
пәнҗешәмбе
Мөслим сәнгать мәктәбе укытучылары hәм укучылары Мөслим авылы буйлап “Сабантуй-2017” бәйрәменә бүләк җыярга чыктылар.

"Мизгел" яшьләр үзәге белгечләре барлык балаларныда иң күңелле һәм яраткан бәйрәмгә чакыра...

Мөслимдә милли Сабантуй бәйрәменә әзерлек бара, районның яшьләр   әлеге эштә актив катнаша.

МБМУ "Үзәкләштерелгән китапханәләр" китапханәчеләре Сабантуйга бүләк җыюда актив катнаштылар.

Үзәк балалар китапханәсендә китапханәгә йөрүче балалар яңа кайткан газета - журналлар белән таныштылар.

Эш һәм сәламәтләндерү лагеры үзенең эшчәнлеген башлап җибәрде.

Тугаш авыл китапханәчесе "Рәхмәт сина, әтием!" дигән әдәби кичә үткәрде. Балалар әтиләре турында язган хикәяләрен укыдылар, шигырьләр сөйләделәр.

"Миләшкәй" балалар бакчасында төрле халык әкиятләрен белү,тыңлый һәм сөйли белү, дустанә мөнәсәбәт тәрбияләү максатыннан "Әкияттә кунакта"күнел ачу чаралары узды. Балалар әкиятләр сөйләделәр,сәхнәләштереп күрсәттеләр,уеннар уйнадылар.

Мөслим "Кояшкай" балалар бакчасы  коллективы республикакүләм август киңәшмәсенә әзерлек эшләрен дәвам итә. Музыка җитәкчесе В.П.Хамматуллина җитәкчелегендә "Сөйгән халкымның чал тарихы" дип исемләнгән әдәби-музыкаль композициясенең репетициясе үтте.