гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Яңа ел бәйрәмнәре көннәрендә узган бәйгеләр, күңел ачу чараларыннан иң матур кадрлар биредә...

7 гыйнвар көнне Иске Карамалы авыл мәдәният йортында чираттагы өстәл теннисы турниры булып узды.

Иске Карамалы авыл мәдәният йортында спорт бәйрәм чарасы булып узды.

5 гыйнвар көнне Иске Карамалы авыл мәдәният йортында балалар өчен уенлы, җыр-биюле "Дуслар белән күңеллерәк!" дип исемләнгән бәйрәм чарасы булып узды.

Яңа Усы авылы китапханәчесе  “Тылсымлы кино дөньясы” исемле әдәби кичә үткәрде.

Шуганка авылы китапханәчесе "Кошларга сак караш" дип исемләнгән тәрбия сәгате үткәрде.

Вәрәшбаш авылы китапханәсендә  "Җырлап уздым урман арасын" дип исемләнгән тематик кичә үтте.

Универсаль спорт залы Сезне көтә

Метрәй авылы китапханәсендә язучы, драматург һәм публицист Мирсәй Әмирнең тууына 110 ел (1907-1980) тулуга багышланган түгәрәк өстәл үтте.

10.01.-12.01.2018 Казан шәһәрендә физикадан республикакүләм олимпиаданың йомгаклау туры үткәрелә. Безнең районыбыз данын Мөслим гимназиясеннән Мирзаянова Эльгина, Сәләмов Ринас һәм Мөҗипов Зөфәр яклый. Аларга уңышлар телибез!