февраль, 2018 ел

Территориаль усеш булеге

Яңа Усы авылы китапханәчесе “Тургай” балалар бакчасы нәниләре белән «Ак барслы герб» дип исемләнгән мәгълүмати сәгать үткәрде.

"Мөслим Туган як музееның" күргәзмәләр залында "Сугыш чоры хатлары" дип исемләнгән фотокүргәзмә эшли.Сезне үзебезнең күргәзмәгә көтеп калабыз!

Рус.Шуган авылы китапханәчесе «История Масленице» дип исемләнгән класс сәгате үткәрде.

Метрәй авыл китапханәчесе Татарстан Республикасының гербы кабул ителгән көн уңаеннан түгәрәк өстәл үткәрде.

Мәллә-Тамак авыл китапханәчесе, "Йортларга - китап нуры" акциясе кысаларында, Вәлиева Гөлрәзинә Мөгин кызын матур әдәбият әсәрләре белән таныштырды.

Югары Табын авылы китапханәсендә “Республикабызның гербы” темасына мәгълүмат сәгате үтте.

Бүген, 7 февраль көнне Габдулла Тукай исемендәге Мөслим урта мәктәбе базасында “Йөрәгемне балаларга бирәм” дип исемләнгән раойнкүләм конкурс кысаларында ачык дәресләр күрсәтелә.

Үзәк китапханә хезмәткәрләре картлар һәм инвалидлар йортында булып анда тәрбияләнүчеләрне вакытлы матбугат белән таныштырды, кычкырып (сәнгатьле) уку үткәрде.

Чаңгы шуу...