февраль, 2018 ел
чәршәмбе

Рус Шуган авылы китапханәчесе Фәнис Яруллинның "Высота" дип исемләнгән китабына күзәтү үткәрде.

Тат.Бүләр авылы китапханәчесе  "Язмыш сынавы" дип аталган телдән журнал уздырды.

Югары Табын авылы китапханәчесе “Зур бүләк” акциясе игълан итте.

Яңа Усы авылы китапханәсендә мәдәният йорты белән берлектә, “Әфганстан – йөрәк ярам” исемле әдәби кичә үтте.

14 февраль көнне Тугаш авыл мәдәният йортында башлангыч сыйныф укучылары белән өстәл уеннары булып узды.

Краснояр авыл клубы мөдире Нәкыя һәм Гатият Абдуллиннарны 61 ел бергә гомер итүләре белән тәбрикләде һәм бәхетле картлык теләде.

12 февраль көнне ТР Фән һәм мәгариф министры Борханов Р.Т. “Мөслим туган як” музеенда.

Елгабаш авылында яшәүче хезмәт Һәм тыл ветераны Хасанова Мөнҗия Мөбәрәкша кызы 90 яшьлек юбилее уңаеннан район хакимиятеннән, җирле үзидарәдән һәм клуб хезмәткәрләреннән котлаулар кабул итте.

Мизгелдә Изге Вәли көне үтте...

Түбән Кама шәһәренең 15 нче мәктәп базасында “Ел укытучысы – 2018” республика конкурсының зона турында Мөслим гимназиясенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы Чулпан Хәйруллина, Г.Тукай исемендәге Мөслим урта гомуми белем бирү мәктәбененең шулай ук рус теле һәм әдәбияты укытучысы Венера Сәрвәрова, Тойгелде төп гомуми белем бирү мәктәбененең биология укытучысы Аяз Бәдртдинов уңышлы чыгыш ясадылар.