март, 2018 ел
шимбә

Буген район мәдәният йортында Файзулла Туишев исемендәге республикакүләм гармунчылар бәйгесенең зона туры булып узды. Әлеге легендар гармунчы исемендәге конкурста Мөслим, Актаныш, Зәй, Бөгелмә, Баулы, Ютазы һәм Туймазы районнарыннан гармунчылар катнашты.

31 гыйнвардан башлап, илнең барлык төбәкләрендәге кебек үк, Татарстан Республикасында да һәр сайлаучы 2018 елның 18 мартында Россия Президентын сайлауларда үзе фактта булган урында тавыш бирү турында гариза бирә ала.

Район мәдәният йортында Метрәй авыл җирлеге үзешчән сәнгатьтә катнашучыларының "Авылымның айлы кичләре" исемле смотр-концерты булып узды.

"Ныклы гаилә" федераль проекты кысаларында гражданнарны кабул итү