март, 2018 ел

Лицейның башлангыч класслары...

6 март көнне «Мизгел» яшьләр үзәге  белгечләре «Сарман аграр көллияте»  студентлары өчен Яшь сайлаучы көне үткәрделәр.

Үзәк китапханәдә якынлашып килүче Халыкара хатын-кызлар бәйрәме уңаеннан "Ягез әле, кызлар!" дип исемләнгән ярыш үтте. Бәйгедә ике команда көч сынашты: "Мөслим кызлары" һәм "Кояш нурлары", дуслык җиңү сәбәпле, һәр катнашкан кызыбыз чәчәк бәйләме белән бүләкләнде. Кичә районның Иҗтимагый Советы белән берлектә үткәрелде.

Вәрәш Баш “Аккош” балалар бакчасында капиталь ремонт

Мөслимдә хатын-кызлар командалары арасында волейбол турниры узачак

Әлмәт шәһәрендә тәрбия өлкәсендәге бәйгенең зона этабы үтте.

Марат Исмәгыйлев истәлегенә багышланган районара волейбол турниры үтә

Башлангыч сыйныфлар атналыгын  үткәрү кысаларында  Мөслим лицеенда  әниләр белән тантаналы очрашу узды. Очрашуга килгән төрле өлкәләрдә эшләүче әниләр үзләренең  һөнәрләре белән таныштырдылар. Очрашу диалог формасында уздырылды  һәм  әниләргә багышланган концерт номерлары белән үрелеп барды.

24 февраль көнне Симәк авыл мәдәният йортында Ватанны саклаучылар көненә багышланган "Ярый әле сез бар дөньяда" исемле бәйрәм концерты булып узды.

23 февраль көнне Баек авыл мәдәният йортында Ватанны саклаучылар көне уңаеннан волейбол ярышлары булып узды.