март, 2018 ел
чәршәмбе

Мәдәният хезмәткәрләре көне уңаеннан, Баланны авылы китапханәчесе мәдәният йорты белән берлектә, "Мин кулыма китап алам" дип исемләнгән "Могҗизалар кыры"- күңел ачу тамашасы үткәрделәр.

Михайловка авылы китапханәчесе "Сергей Михалков - детям" дип исемләнгән кичә үткәрде.

Югары Табын авылы китапханәчесе "Әллүки" балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр белән шигырь кичәсе үткәрде.

Рус.Шуган авылы китапханәчесе "Логические игры  для старшеклассников" дип исемләнгән кичә үткәрде.

Район үзәк китапханәсендә "Экологик марафон" дип исемләнгән кичә үтте.

Татарстан Республикасының халык язучысы, Г.Тукай исемендәге Дәүләт премиясе лауреаты Рабит Батулланың тууына 80 яшь тул уңаеннан Баек авылы китапханәсендә  әдәби кичә үтте.

Метрәй авылы китапханәчесе "Начар гадәт һәлакәткә илтә!" дип исемләнгән түгәрәк өстәл үткәрде.

Яңа Сәет авыл мәдәният йорты директоры балалар белән берлектә "Бөтендөнья метеорология көне"нә багышланган класс сәгате үткәрде.

Яңа Сәет авыл мәдәният йорты каршында "Нәүрүз" бәйрәме үткәрелде. Бәйрәмдә балалар биеделәр, уйнадылар һәм күңел ачтылар.

27 март көнне Яңа Сәет авыл мәдәният йорты каршында балалар белән бергә күңелле уеннар үткәрелде.