июль, 2018 ел
җомга

Үзәк китапханәдә Татарстан Республикасының кеше хокуклары буенча  вәкилләре һәм Кукмара, Баулы шәһәрләреннән китапханә хезмәткәрләре кунакта булдылар. Алар өчен  экскурсия үткәрелде, районыбызның мәдәни үсеше белән танышырга килгән кунакларга китапханә үзенең байлыгы, матурлыгы һәм чисталыгы белән яхшы тәэсир калдырды.

Иске Вәрәш авылы китапханәчесе балалар белән “Нәрсә укырга?” дип исемләнгән информация сәгате уздырды.

Рус.Шуган авылы китапханәчесе балалар белән "Иван Купала" бәйрәме үткәрде.

Алабуга шәһәреннән кунаклар...

13 июль көнне “Мизгел” Яшьләр үзәге белгечләре Бөтенрәсәй гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне уңаеннан яшь парларны бәйрәм белән тәбрик итеп бәйрәмнен символы – ромашка бәйләмен бүләк иттеләр.

Бирелгән субсидияләрне тикшерү.

Бүген "Күбәләк" балалар бакчасының мәктәпкә әзерлек төркеме балалары су асты дөньясы белән таныштылар:кызыклы фильмнар,китаплар карадылар,соңыннан үзләренең су асты илен ясадылар.

Үрәзмәт авыл мәдәният йортында Гаилә көне уңаеннан балалар арасында "Минем гаиләм" рәсем конкурсы булып узды.

Терлекчелек торышы.