2019 ел июнь ае яңалыклары

1.8 июнь көнне Баланлы авыл җирлегенең  Шуганка һәм Баланлы авыларында Сабантуй милли бәйрәме булып узды, берничә мәйданчыкта узган конкурсларда һәм ярышларда өлкәннәре дә, кечкенәләре дә катнашты. «Быел Сабантуйда катнашучылар өчен күбрәк уеннар, конкурслар оештырырга тырыштылар. Чөнки алар авыл бәйрәмен түземсезлек белән көтәләр һәм бүләкләргә чын күңелдән шат». Авыл янындагы табигатьнең гүзәл почмагында урнашкан матур бизәлгән мәйдан күптән көтелгән якташлар очрашуы урынына әверелде. Сабантуй милли көрәш буенча ярышларда җиңүчеләрне бүләкләү белән тәмамланды. Милли көрәш буенча абсолют батыр Наил Хәлиуллин булды, халык бәйрәмнән бик канәгать калды.

2. 14 июнь көнне Мөслим муниципаль районы Советының актлар залында норматив-хокукый актлар белән эшләү буенча киңәшмә узды. Шулай ук «Курай» паркында эшче һөнәрләрнең шәһәр фестивале кысаларында флагны хөрмәтләү тантанасы булды.

3. 16 июнь көнне Баланлы авыл җирлегендә Корбангали мәчетенең 20 еллыгына багышланган чара узды. Әлеге чарада авыл җирлеге, Мөслим районы кунаклары да катнашты, Коръән уку буенча төрле конкурслар оештырылды. Конкурста балалар һәм өлкәннәр катнашты, аларны дипломнар һәм бүләкләр белән котладылар. Барлык кунакларга да бик ошады һәм барысы да әлеге чарадан канәгать калды.

4. 16 июнь көнне шулай ук балалар өчен Сабантуй бәйрәме үткәрелде, балалар төрле конкурсларда катнаштылар, бүләкләр алдылар. Балаларга бәйрәм бик ошады.

5. 27 июнь көнне Мөслим районы Мизгел яшьләр үзәгендә җыелыш булып узды .

Соңгы яңарту: 2020 елның 19 феврале, 16:34