Мөслим муниципаль районының 11 сыйныф укучылары ГТО нормативларын тапшырдылар.

2023 елның 13 марты, дүшәмбе
10 мартта Мөслим муниципаль районының 11 сыйныф укучылары ГТО нормативларын тапшырдылар. Ярышларда районның барлык гомуми белем бирү мәктәпләренең 11 нче сыйныф укучылары катнашты. Күпләр өчен бу үз көчләрен тикшерү генә түгел, ә югары уку йортларына керү өчен бонус баллар алу мөмкинлеге дә. ГТО нормативларын тапшыру «Яшьлек " СОК базасында узды. Югары нәтиҗәләр күрсәттеләр: Алга авыш Дәүләтгәрәев Резеда (Гимназия) +27 см 30 метрга йөгерү Ханова Алина (лицей) -5,5 секунд. 1 минут эчендә гәүдәне күтәрү Ханова Алина (лицей) 62 тапкыр 1 минут эчендә гәүдәне күтәрү Хәсәнов Рамазан (Лицей)-69 тапкыр. 30 метрга йөгерү Ситдиков Алмаз (Гимназия) -4,3 секунд. Урыннан озынлыкка сикерү Газымов Ильяс ( Г. Тукай) 286 см. Ярышлар нәтиҗәләре буенча югары нәтиҗәләр күрсәткән спортчылар Мөслим районы буенча ГТО тест үзәге грамоталары белән бүләкләнделәр.