Хокук бозуларны профилактикалау буенча район ведомствоара комиссиясенең утырышы узды

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Бүген Мөслим муниципаль районы Советы утырышы залында Мөслим муниципаль районы башлыгы урынбасары Азат Әхмәтҗанов рәислегендә Хокук бозуларны профилактикалау буенча район ведомствоара комиссиясенең квартал саен үткәрелә торган утырышы узды.

Көн тәртибенә кергән  беренче һәм икенче мәсьәләләр буенча «Мөслим муниципаль районында урамда һәм башка җәмәгать урыннарында кылынган хокук бозулар һәм җинаятьләр торышы турында», «Көнкүрештә җинаятьләрне кисәтү, ачыклау һәм кисәтү буенча хокук бозуларны профилактикалау системасы субъектларының үзара хезмәттәшлеге һәм аларны кылуга ярдәм итүче сәбәпләрне һәм шартларны бетерүгә юнәлдерелгән чаралар күрү буенча» Россия Эчке эшләр министрлыгының Мөслим районы буенча бүлегенең ПДН һәм полиция участковыйлар бүлеге начальнигы, полициянең өлкән лейтенанты Рөстәм Бохаров чыгыш ясады.

Россия Федераль миграция хезмәтенең Мөслим районындагы бүлеге начальнигы Роза Маракина Мөслим муниципаль районы территориясендәге миграция хәле турында сөйләде.

Утырышның көн тәртибендәге дүртенче мәсьәлә буенча Мөслим районы мәгариф идарәсе башлыгы Лилия Хәбибуллина чыгыш ясады.

Көн тәртибенә кертелгән барлык мәсьәләләр дә комиссия тарафыннан каралды һәм тиешле карарлар кабул ителде.