февраль яңалыклары

МАСЛЕНИЦА

18 февраля в с. Михайловка на площади дома культуры сельского поселения состоялось празднование Масленицы. Праздник, собравший немало зрителей, начался с веселой музыки.  Народные гулянья открыли скоморохи, созывая всех к веселью. Зима, Весна и Масленица подготовили и провели традиционные забавы.

XXVIII зимняя Спартакиада среди сельских поселений

17.02.2018г. в Михайловском сельском поселении прошла зональная 28-я зимняя спартакиада, где Михайловское СП заняло 1 место среди Р. Шуганского, Большечекмакского, Баланинского СП.

Михайловка авыл җирлегенең китапханәсендә   “Без сезнең белән горруланабыз” дигән темага  батырлык дәресе уткәрелде.

16 февраль көнне Михайловка авыл китапханәсендә татар язучысы Муса Җәлилгә багышланган әңгәмә  булып узды. Китап күргәзмәсе оештырылды.

16 февраль көнне Михайловка авылы мәдәният йортында смотр концерты куелды.

15-16 февраль көннәрендә укытучылар һәм башлангыч класс укучылары  өй саен кереп “Май чабу” бәйрәменә  чакыру   таратып йөрделәр.

14 февраль көнне Михайловка авылы мәдәният йортында  Рус Шуган, Тойгелде, Михайловка авыл җирлекләре катнашында “Йолдызлык”  фестивале булды.

10 февраль көнне  Михайловка авыл җирлегендә  урта мәктәп  базасында  “Чаңгы -2018 “  дип исемләнгән спорт ярышы булып узды.

Михайловка авыл  китапханәсендә  Сталинград өчен сугышка 75 еллыгына китап күргәзмәсе оештырылды. Сталинград өчен 200 көн   дигән әңгәмә үткәрелде. Туган илне.туган җирне ярату  турында  тәрбия чарасы  аңлатылды.

Михайловка авыл җирлегенең Элемтэ авылы   мөселман зияратында   элмә такта куелды.

2018 елның 1 февралендә Михайловка авыл клубында авыл җирлегенең отчет сессиясе булып узды. Сессия конөерт белән башланды. Авыл җирлеге башлагының һәм район бошлыгының чыгышын халык игътибар белең тыңлады.Авыл халкынын кызыксындырган сороуларга җавап бирелде.

Соңгы яңарту: 2018 елның 21 феврале, 16:43