Март ае яңалыклары

Михайловка авыл клубында "Наркотикларга-юк! " тематик беседасы булык узды. Балалар үзләренең фикерләрен рәсем өша курсәттеләр. (30.03.2016г.)

Михайловка авыл клубында "Амвей" фирмасы вәкилләре семинар үткәрделәр (30.03.2016)

25 марта 2016г. в здании Михайловского СДК прошло собрание пайщиков на котором было

знакомство с новыми инвесторами, а также оставление и заключение договора аренды земельных паев сроком на 10 лет.

"Мизгел" яшьләр  үзәгендә Сарман һәм Мөслим районнары хәрби комиссариат вәкилләре һәм авыл җирлекләренең хәрби исәпкә алү буенча җаваплы хезмәткәрләре катнашында язгы чакырылышка багашланган җыелыш үтте.

20 нче март көнне Дәүләт Советы депутаты Хадеев Р.Г., Мөслим муниөипалҗ районы башлыгы Муллин Р.Х.. агрофирма директорлары, структур подразделенияләр җитекчеләре һәм Мөслим муниципаль районы авыл җирлекләре башлыклары катнашында 2016 елның язгы- көзге кыр эшләренә әзерләнү гә багышланган семинар - киңәшмә үтте.

Мөслим муниөипалҗ районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе 2016 елның 1 январеннәм 1 нче июлендә кадәр яшь -корт алучылырга тотылган чыгымнарның күпмедер өлешенә субсидия бирәчәк. Барлык сораүлар буенча Михайловка авыл җирлеге бфшкарма комитетына мөрәҗәгатҗ итәргә кирәк.

Михайловка авыл җирлегендә клуб төзү эшлерә дәвам итә

13 март көнне Михайловка авыл җирлегендә "Масленница" бәйрәме булын узды. Килггән кунакларны коймак һәм кайнар чәй белән сыйладылар.

9 нчы март көнне З.Басыйрова исеменедәге Мөслим кулҗтура йортынды район үзешчәннәрең гала конөерты булын узды. Михайловка авыл җирлеге үзешчәннәре диплом һәм 5 мең сум акча белән бүләк ләнделәр.

8 нче март көнне Михайловка урта мәктебе базасында М. Исмагилов призына волейбол уеннары букын узды. Бәйгедә Татарстан ның 5 районы командалары катнашты.

5 нче март көнне район үзәгәндә 26 кашны спартакиада район супер финал уенары булын узды Михайловканың волейбол командасы чемпион  лаек булды.