октябрь, 2016 ел
дүшәмбе

30 нче сентябрь    1 нче октябрь көннәрендә Казан бадминтон үзәгендә 2005-2006 нчы елгы, 2007 нче елгы һәм кечкенәләр арасында “ Татарстанның бадминтон өметләре” бәйгесенең 3 нче туры үтте

1 октябрь ­ – Халыкара өлкәннәр көне. Шул уңайдан, үзәк китапханә хезмәткәрләре Өлкәннәр һәм инвалидлар йортына барып яңа китаплар белән таныштырдылар.

Яңа Сәет авылы китапханәсе, авыл клубы белән берлектә, Бөтендөнья картлар көне уңаеннан кичә үткәрделәр.

Крәш Шуран авылы китапханәчесе "Я гражданин России" китабына презентация үткәрде.

1 октябрь – Өлкәннәр көне уңаеннан район мәдәният йортының спорт залында таба ашларыннан күргәзмә – конкурсы оештырылды.

Олы Чакмак авылы китапханәсе, мәдәният йорты белән берлектә, "Начар гадәтләрдән саклан" дип исемләнгән әңгәмә уздырдылар.

Мөслим авылы “Кубэлэк” балалар бакчасы базасында Мөслим, Сарман, Минзэлэ районы балалар бакчалары педагоглары өчен районара семинар узды. Семинарда педагогик фәннәре кандидаты З.М. Зарипова катнашты.

Мари Бүләр авылы китапханәсе, авыл клубы белән берлектә, "Праздник осени" дип исемләнгән кичә үткәрделәр.