февраль, 2018 ел

XXVIII кышкы спартакиада ярышларын баскетбол уены дәвам итә

Метрәй авылы китапханәчесе Фатих Хөснинең тууына 110 ел тулуга багышланган түгәрәк өстәл үткәрде.

Мөслим лицееның 6 класс укучылары өчен  “Сталинград сугышы тәмамлануга 75 ел” тулу уңаеннан, музей дәресендә документаль фильм күрсәтелде.

“Мөслим туган як” һәм “Татар әдәбиятендә һәм сәнгатендә” музейларында  Мөслим лицееның 3 сыйныф укучылары кунакта булдылар.

Тугаш авыл мәдәният йорты директоры китапханәче белән берлектә, татар шагыйрәсе һәм драматургы Гөлшат Зәйнәшеваның 90 еллыгы хөрмәтенә "Мин тормышка гашыйк" дип исемләнгән әдәби кичә үткәрделәр.

Модульле патологоанатом бүлеге төзелә

Шушы көннәрдә “Мизгел” яшьләр үзәгендә традициягә әверелгән “Район Башлыгы белән студентлар очрашуы” кичәсе булып үтте...

Бу көннәрдә Мөслим сәнгать мәктәбенең чыгарылыш сыйныф укучылары йомгаклау имтиханнарына әзерләнәләр.

Баек мәктәбендә график нигезендә ачык дәресләр дәвам итә. Биология фәне укытучысы Арсланова Ф.Х. 7нче сыйныф укучылары белән “Кошлар базары” темасы буенча ачык дәрес күрсәтте.

“Динамик билгеләр һәм фразировка” дигән темага ачык дәрес